U desetom kolu Serie A, Napoli i Milan su se sastali i na kraju su podijelili bodove s rezultatom 2:2.

Milan je blistao u prvom poluvremenu zahvaljujući iskusnom Oliveru Giroudu. Francuski napadač je u 22. minuti postigao prvi gol na asistenciju Christiana Pulišića. Samo devet minuta kasnije, Giroud je ponovo zatresao mrežu, ovaj put nakon asistencije Calabrije, dovodeći Milan u vodstvo od 2:0.

Međutim, Napoli se nije predavao i u drugom poluvremenu preokrenuo situaciju. Prvo su smanjili prednost Milana u 50. minuti golom Politana, a izjednačenje su postigli u 63. minuti kada je Raspadori pogodio mrežu gostiju.

Domaći su igrali s igračem manje posljednjih nekoliko minuta utakmice, nakon što je Natan dobio drugi žuti karton, ali Milan nije iskoristio tu prednost.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Rade Krunić, započeo je utakmicu kao starter i uspješno je odigrao cijeli meč.