Fudbalska reprezentacija Slovačke plasirala se na Evropsko prvenstvo u Njemačkoj završivši drugi u našoj grupi.

Slovaci su se plasirali na Evropsko prvenstvo u 9. kolu nakon pobjede nad Islandom kući, a ciklus kvalifikacija završila je pobjedom u Zenici nad našom reprezentacijom, prenosi N1.

Island je sjajno počeo tu utakmicu, a poveli su 0:1 pogotkom Orrija Oskarssona, ipak Slovaci su uspjeli preokrenuti golovima Kucke i Dude do kraja prvog poluvremena, a onda je Lukas Haraslin sa dva gola u 47. i 55. minuti donio sigurnih 4:1 Slovačkoj, koja je proslavila još jedan veliki uspjeh i plasirala se na završnu smotru najboljih Starog kontinenta.

Haraslin, koji nosi dres praške Sparte, propustio je utakmicu u Zenici, a selektor je odlučio da mu da odmor kada je već sve bilo riješeno, a on je odlučio iskoristio priliku da donese poklon bivšem reprezentativcu Bosne i Hercegovine i igraču Borca, Stojanu Vranješu, piše N1.

Naime, reprezentativac Slovačke, Lukas Haraslin, poklonio je dres Vranješu uz poruku “Za mog brata Stojana”, a igrač banjalučkog Borca pohvalio se objavom na svom Instragram storyu uz odgovor: “Hvala brate moj”.