Uzbudljiva utakmica između Rome i Fiorentine završena je remijem 1:1 u 15. kolu Serie A. Početak je bio spektakularan za Rimljane, jer je Lukaku već u 5. minuti sjajno zatresao mrežu nakon preciznog centaršuta Dibale. Međutim, umjesto da nastave dominirati, Roma je izgubila inicijativu, a Fiorentina je iskoristila priliku.

Drugo poluvrijeme donijelo je promjene u ritmu igre, s Fiorentinom koja je hrabro napadala. U 66. minuti, Martinez Kvarta je fantastičnim udarcem glavom nakon centaršuta Kuamea izjednačio rezultat na 1:1. Roma se potom našla pod pritiskom, a situacija se dodatno zakomplicirala kad je Zalevski dobio drugi žuti karton u 64. minuti, ostavljajući svoj tim s igračem manje.

Fiorentina je iskoristila brojčanu prednost, ali Rui Patrisio je sjajnim odbranama spašavao mrežu Rome. Unatoč tome, Roma se suočila s dodatnim izazovima jer je Lukaku dobio crveni karton u 87. minuti zbog horor starta. Protivniku je mogao okončati karijeru.

Pogledajte video brutalnog starta OVDJE.

Na kraju, s devetoricom igrača, Roma je uspjela zadržati bod.