Nije uspjela Bosna i Hercegovina da izdrži u okršaju sa Ukrajinom u polufinalu baraža za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj. Vodili su od 56. minuta auto-golom Matvijenka, ali je u završnici uslijedio šok.

Najprije je izjednačenje rivalu donio sjajni Roman Jaremčuk u 85. minutu, da bi u 88. Artjom Dovbik potvrdio formu koju njeguje iz dresa Đirone i pogotkom je donio konačnih 1:2.

Tako su Ukrajinci otišli na megdan Islandu, nakon njihove šokantne pobjede nad Izraelom 4:1, a BIH je izgubila i svoj peti uzastopni megdan u baražima za najveća takmičenja.

Reakcija komentatora preplavila je društvene mreže, a u njegovom glasu moglo je da se čuje razočaranje.

Uz komentar da će za nekoliko dana biti odigran prijateljski meč protiv Izraela on je istakao da bi najvjerovatnije zbog svih dešavanja bilo bolje da se to ne dogodi.

On je istakao da bi možda bilo bolje da niko ne dođe na stadion, a šta je sve rekao možete vidjeti u snimku.

U petak je objavljena i informacija o otkazivanju duela BiH i Izraela, pa će komentator moći da odahne.