Nogometaši Tottenham Hotspura i Chelseaja odigrali su prvo poluvrijeme londonskog derbija s rezultatom 1:1, a ova utakmica bila je pravo spektakularno iskustvo.

Oba tima su pružila izvanredne trenutke na terenu, s po jednim postignutim golom, no susret je bio obilježen i brojnim intenzivnim trenucima, žestokim duelima, teškim fizičkim kontaktima i vatrom u očima igrača.

Nevjerojatna drama nastavila se i izvan terena, jer se VAR sistem morao uključiti čak sedam puta kako bi ocijenio kontroverzne situacije. Ovo je samo dodatno donijelo napetost u utakmicu i potaknulo brojne rasprave i emocije među navijačima.

U središtu pažnje bilo je i nekoliko nezaboravnih trenutaka tokom utakmice. Najviše će se pamtiti trenutak kada je igrač Romero dobio crveni karton, što je dodatno zakuhalo atmosferu na terenu.

Također, ozljede koje su zadobili Miki van de Ven i Medison dodatno su obilježile ovu nevjerovatno napetu utakmicu.

Ovo prvo poluvrijeme londonskog derbija definitivno će ostati upamćeno kao jedno od najuzbudljivijih u historiji Premier lige. S nevjerojatnom količinom događaja, uključujući 2 gola, čak 5 izdanih žutih kartona, 1 crveni karton, 7 VAR provjera, i nevjerojatnih 12 minuta nadoknade vremena, ova utakmica ispunila je sva očekivanja navijača i ostavila ih zapanjenima.

Nema sumnje da će se ovaj londonski derbi pamtiti kao jedan od najuzbudljivijih u svijetu nogometa.