U prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka Arsenal i Bayern su remizirali 2:2 u Londonu. Golove za Arsenal postigli su Bukayo Saka u 12. minuti i Leandro Trossard u 76. minuti, dok su za Bayern strijelci bili Serge Gnabry u 18. minuti i Harry Kane u 32. minuti.

Uzvratna utakmica će se odigrati sljedeće srijede u Münchenu. Nakon utakmice se raspravlja o suđenju, pri čemu obje strane imaju prigovore na odluke švedskog suca Glenna Nyberga.

Domaćini tvrde da su oštećeni za kazneni udarac u petoj minuti sudačke nadoknade, dok se situacija u kojoj je trebao biti dosuđen kazneni udarac za Bayern čini prilično jasnom i bizarnom.

Nakon što je Arsenalov golman izveo loptu s peterca, Gabriel je prekršio pravila vraćajući je golmanu, što je izazvalo zahtjev za penalom od strane igrača Bayerna.

Trener Bayerna, Thomas Tuchel, bio je bijesan zbog sučeve odluke, ističući da je to “potpuno novi način tumačenja pravila”.