U okviru drugog kola grupne faze Evropskog fudbalskog prvenstva sastale su se selekcije Nizozemske i Francuske.

Prvo poluvrijeme ponudilo je otprilike izjednačenu igru, što je pokazala i statistika, u prvom poluvremenu po šest udaraca prema golu protivnika sa obje strane, ali su mreže mirovale.

Nastavak je ponudio i pogodak, ali poništen. Igrala se 69. minuti kada je gol Simonsa poništen zbog ofsajda, pa su navijači Nizozemske ipak ostali uskraćeni za slavlje.

Francuska je odigrala nešto bolje u drugom poluvremenu, sa više udaraca prema golu protivnika, ali je većina tih udaraca završavala daleko od gola Nizozemske.

Na kraju 0-0, rezultat koji je i jedne i druge zadržao na prvoj i drugoj poziciji, gdje imaju sa po četiri osvojena boda.

Ovo je ujedno i prva utakmica na Euru koja je završila bez pogodaka.