Fudbaleri Veleža ugostili su Posušje u premijernoj utakmici desetog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Velež je slavio rezultatom 2-1.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a niti pretjerano prilika s obje strane. Međutim, nastavak je ponudio mnogo bolju utakmicu.

Odmah na startu drugog poluvremena Nermin Haskić je sjajno pogodio glavom mrežu Posušja i svoju ekipu doveo u prednost. Već u 62. minuti bilo je 2-0. Nakon lijepe akcije Džafić je postigao pogodak za 2-0.

Međutim, Posušje je smanjilo rezultat u 71. minuti, kada je Dominik Begić iskoristio lošu reakciju golmana Veleža i pogodio mrežu domaćeg tima.

Velež je u 84. minuti imao šansu da riješi pitanje pobjednika, ali je Nermin Haskić promašio sa bijele tačke. Ipak, do kraja susreta Posušje nije uspjelo stići do povoljnog rezultata.