Sheffield United i West Ham odigrali su 2:2 u 21. kolu Premier lige. Gosti su poveli golom Corneta u 28. minuti, a domaćin je izjednačio preko Breretona Diaza u 44. Ward Prowse je iz penala donio vodstvo West Hamu u 79. minuti, a McBurnie je u 103. također iz jedanaesterca pogodio za konačnih 2:2.

Svih 90 minuta za Sheffield odigrao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Anel Ahmedhodžić (24), kojeg su nakon utakmice kritizirali Rio Ferdinand i Joe Cole. Englezi su smatrali kako je Jarrod Bowen morao dobiti kazneni udarac nakon faula Ahmedhodžića, prenosi Index.

Ahmedhodžić je odlučio reagirati na Twitteru: “Vrlo pristrano. Možete vidjeti na fotografijama koje nisu uređene da sam povučen dolje i da gubim loptu iz vida. Očito je sve sređeno tako da izgleda kao penal za West Ham”, poručio je.

Njegovu objavu podijelili su zatim i mnogi fanovi. Sheffield je trenutno najveći kandidat za ispadanje, a Ahmedhodžić ove sezone ima 15 nastupa u Premier ligi i jedan gol. Odigrao je 1305 minuta. Prema Transfermarktu vrijedi 18 miliona eura.