Utakmicom između Posušja i banjalučkog Borca otvoreno je 18. kolo m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Gostujući tim ostvario je pobjedu rezultatom 0-2.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo mnogo prilika, a Borac je iskoristio bukvalno sve što je imao pred golom protivnika. Jedini opasan napad u prvih 45 minuta gostujućeg tima završio je pogotkom. Jurilj je iskoristio šansu i pogodio u petoj minuti za 0-1.

Posušje je bilo za nijansu konkretnije do poluvremena, ali je na semaforu do odmora ostalo 0-1.

Drugo poluvrijeme ponudilo je još jedan pogodak u mreži domaćih. Iako Borac nije imao mnogo prilika, djeluje kako je sve njih iskoristio na pravi način.

U 74. minuti bivši reprezentativac BiH Zoran Kvržić postiže svoj peti ovosezonski pogodak i donosi Borcu 0-2.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.