Josip Stanišić donio je rekord Bayeru protiv Rome u uzvratnoj utakmici polufinala Europa lige pogotkom u 97. minuti.

Njegov gol omogućio je Bayeru da zadrži svoj izvanredan niz nepobjedivosti u ovoj sezoni. Bayer će se suočiti s Atalantom u finalu Europa lige nakon što je osigurao mjesto pobijedivši Romu s ukupnih 4:2. Ova sezona obilježena je impresivnim nizom od 49 utakmica bez poraza za Bayer, obarajući rekord Benfice star 59 godina.

Stanišić, hrvatski reprezentativac koji igra na posudbi iz Bayerna, ušao je u igru u 90. minuti i postigao ključni gol za Bayer. Njegov doprinos nije bio samo gol protiv Rome, već je i ranije spašavao Bayer od poraza u sudačkoj nadoknadi.

Njegova izvanredna forma pokazuje se i u činjenici da je u sezoni zabio tri gola, od kojih su dva bila presudna za održavanje niza nepobjedivosti. Bayerov društveni medij posvetio mu je posebnu poruku nakon njegovog gola, izražavajući ljubav i poštovanje prema njegovoj izvedbi.

Poruka “Josipe Stanišiću, jako te volim” osvanula je na engleskom i bosanskom jeziku, pokazujući podršku i ljubav navijača prema njemu.