Fudbaleri Olympiakosa su se plasirali u polufinale Konferencijske lige nakon boljeg izvođenja penala protiv Fenerbahčea, iako je Fener bio bolji u revanšu sa 1:0.

Edin Džeko je napustio utakmicu protiv Olympiakosa u 74. minuti, dok je Rade Krunić ušao u 106. minuti.

Aston Villa je prošla u polufinale Konferencijske lige nakon boljeg izvođenja penala protiv Lillea, iako je Lille bio bolji u revanšu sa 2:1.

Fiorentina je pobijedila Viktoriju Plzen u četvrtfinalu Konferencijske lige rezultatom 2:0 i plasirala se među četiri najbolje ekipe.

Club Brugge je pobijedio PAOK sa 2:0 i prošao dalje u Konferencijskoj ligi.

Fudbaleri Atalante su poraženi od Liverpoola u revanšu četvrtfinala Evropske lige rezultatom 1:0, ali su se plasirali u polufinale zahvaljujući pobjedi u prvom meču sa 3:0.

Roma je pobijedila Milan rezultatom 2:1 i plasirala se među četiri najbolja tima u Evropskoj ligi.

Bayer Leverkusen je remizirao sa West Hamom rezultatom 1:1, ali se plasirao u polufinale Evropske lige sa ukupnim rezultatom 3:1.

Marseille je pobijedio Benficu u penale i plasirao se u polufinale Evropske lige nakon prvog duela koji je završen pobjedom Benfice.