Štutgart je jedno od najugodnijih iznenađenja ove sezone, što su dokazali i danas u Leverkusenu.

“Švabe” su skoro dosegle pobjedu protiv novog prvaka Njemačke, vodeći do 96. minute s 1:2, ali su domaći uspjeli izjednačiti. Na kraju – 2:2!

Leverkusen je dominirao u prvom poluvremenu, ali bez pravog završnog udarca, čekali smo gol u mreži Štutgarta koji se na kraju nije dogodio, a gosti su iskoristili svoju priliku u drugom poluvremenu.

Prvo je u 47. minuti Führich uspio probiti domaćina i pogoditi nakon odbijene lopte, a samo deset minuta kasnije još jedan gol u mreži Leverkusena, Undav je pogodio za velikih 0:2. Uspio je izboriti poziciju za udarac, srušio protivnika, sudac nije svirao faul, tako da su “Švabe” imale ogromnu prednost.

Nikad nije izgledalo da će Leverkusen izgubiti kao tada, ali je Adli u 62. minuti smanjio na 1:2 i dao domaćinu šansu.

Leverkusen je ove sezone postigao mnogo golova u nadoknadi vremena kada su uspjeli stići do pobjeda ili remija, a uspjeli su i ovaj put.

Andrich je bio strijelac, dočekao je loptu u kaznenom prostoru, odbijena nakon centaršuta s lijeve strane i pogodio mrežu za 2:2!