U prvom susretu baraža za Svjetsko prvenstvo 2025., rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine gostovala je u Portugalu, što je bilo i prvi nastup novog selektora Damira Doborca. BiH je doživjela poraz rezultatom 29-19.

Prvo poluvrijeme obilježile su poteškoće u realizaciji za Zmajeve, što su domaći igrači iskoristili za stvaranje prednosti od četiri gola razlike, vodeći 14:10. Unatoč početnim dobrim pogocima, Bosna i Hercegovina nije uspjela zadržati prednost, a Portugalci su brzo preokrenuli rezultat u svoju korist.

Benjamin Burić je pružio sjajnu odbranu za svoj tim, ali to nije bilo dovoljno da se promijeni tijek utakmice. Kontranapadi Portugala otežavali su situaciju, a naša reprezentacija nije uspjela smanjiti njihovu visoku prednost u drugom poluvremenu.

Konačni rezultat bio je 29:19 u korist Portugala.

U uzvratnom susretu, koji će se održati na tuzlanskom Mejdanu, Zmajeve čeka izazov da nadoknade zaostatak i ostvare povoljniji rezultat, iako je to nerealno očekivati.