Aston Villa je izborila polufinale Konferencijske lige nakon pobjede u raspucavanju penala protiv Lillea.

Uprkos porazu od 2:1 u uzvratnoj utakmici, rezultat je bio 3:3, što je dovelo do penala. Emiliano Martinez odbranio je jedanaesterac Nabilu Bentalebu te se sukobio s navijačima Lillea, što je rezultiralo žutim kartonom.

Međutim, Martinez već je imao žuti karton iz prvog poluvremena, što je stvorilo konfuziju oko njegove situacije.

Iako je dobio drugi žuti karton, nije bio isključen jer bi trebao biti crveni karton nakon dva žuta.

Sudac Ivan Kružliak nije ga isključio, zbunjujući sve prisutne. Ovo je izazvalo značajnu pomutnju na terenu. Martinez je nastavio sudjelovati u igri unatoč primljenom drugom žutom kartonu, što je bilo protumačeno kao neobično pravilo.

Pravila kažu da u raspucavanju ne vrijede žuti kartoni koje je igrač dobio tijekom 90 ili 120 minuta utakmice. Stoga, da bi došlo do isključenja u raspucavanju, igrač bi morao tijekom izvođenja jedanaesteraca dobiti dva žuta ili izravni crveni karton.

To pravilo kao da nije znao ni sam Martinez, koji se čudio nakon dobivenog žutog kartona i izgledao je kao da mu nije jasno je li isključen.