U fascinantnoj završnici 26. Svjetskog rukometnog prvenstva u Herningu, dvorana Jyske Bank Boxen bila je poprište nevjerovatnog finalnog okršaja između reprezentacija Francuske i Norveške. Francuske rukometašice, vođene sjajnom Tamara Horacek s pet golova, uspjele su osvojiti naslov svjetskih prvakinja treći put u svojoj historiji.

Put do finala bio je impresivan za obje ekipe. Francuska je u četvrtfinalu nadigrala Češku rezultatom 33:22, dok su u polufinalu s lakoćom savladale Švedsku s 37:28. S druge strane, Norveška je prolazila kroz napete trenutke, pobjeđujući Crnu Goru u četvrtfinalu s minimalnih 26:24, a zatim i Dansku u dramatičnom produžetku polufinala 29:28.

Finalna utakmica započela je dinamično, s izmjenama vodstva, ali u drugoj polovici prvog poluvremena Francuska je preuzela inicijativu i otišla na prednost od tri gola, rezultatom 20:17 na poluvremenu. U drugom poluvremenu, Francuska je hrabro očuvala svoju prednost.

Pet minuta prije kraja, rezultat je bio 29:27 u korist Francuske, čime su osigurale naslov svjetskih prvakinja. Osim Horacek, istaknula se i iskusna Nora Mork iz norveškog tima s osam postignutih golova.

U borbi za treće mjesto, Danska je pobijedila Švedsku s tijesnih 28:27, čime su domaćice osigurale izravan plasman na Olimpijske igre u Parizu sljedeće godine.