Fudbaleri nizozemskog Ajaxa igrali su na gostovanju Almereu u okviru 12. kola prvenstva Nizozemske. Bh. reprezentativac je postigao prvijenac, ali i skrivio penal za 2-2 u nadoknadi vremena.

Bosanskohercegovački reprezentativac Benjamin Tahirović utakmicu je počeo sa klupe za rezervne igrače, a nakon 0-0 na poluvremenu, trener gostujuće ekipe je napravio tri izmjene na startu nastavka. Između ostalih, ušao je i Tahirović na teren.

Upravo je Benjamin Tahirović pri rezultatu 1-1 pogodio mrežu rivala u 82. minuti.

Asistirao mu je Brobbey. Nakon pogotka, Tahirović je otišao navijačima svoje ekipe i proslavio pogodak sa njima.

Ovo je bio prvijenac Benjamina Tahirovića u dresu Ajaxa u prvenstvu Nizozemske.

Međutim, u nadoknadi vremena Tahirović je skrivio penal i oborio protivnika, a Almere je izjednačio na 2-2.