Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na Grbavici ugostila selekciju Francuske u okviru trećeg kola grupne faze kvalifikacija za Euro. Do nadoknade vremena Zmajići su imali 1-1, ali je Francuska na kraju pobijedila rezultatom 1-2.

Iako je Francuska imala loptu u nogama, naša reprezentacija je iskoristila kontru u 28. minuti i preko Admira Bristrića stigla do prednosti od 1-0.

Bristrić se sjajno snašao i matirao golmana gostujuće selekcije za veliko slavlje na tribinama. Ipak, samo četiri minute kasnije Francuska je stigla do poravnanja. Strijelac ej bio Cherki u 32. minuti, a na asistenciju Merlina. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Nastavak je donio terensku ofanzivu Francuske, ali je bh. reprezentacija odlično stajala u defanzivi. Do kraja susreta Francuska je pokušala nekoliko puta, ali su mladi Zmajevi sjajno reagovali u defanzivnoj liniji sve do nadoknade vremena.

U 92. minuti Kalimuendo je pogodio za konačnih 1-2. U nadoknadi vremena Doue je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je Francuska utakmicu završila sa igračem manje.