Utakmica između Liverpoola i Sheffield Uniteda na Anfieldu večeras je privukla pažnju nakon što su muslimanski igrači, među kojima su bili Anel Ahmedhodžić, Mohamed Salah i Ibrahima Konate, prekinuli svoj ramazanski post kako bi se okrijepili vodom i energetskom čokoladicom te nastavili s utakmicom.

Ovo je postala uobičajena praksa u Premier ligi nakon nedavne odluke koja igračima omogućuje da zatraže kratku pauzu tokom lokalnog vremena iftara. Ostali nogometaši su također iskoristili priliku za odmor i slušali savjete svojih trenera.

Sudija je odlučio zbog toga prekinuti nakratko susret, što je svakako potez za svaku pohvalu.

Uprkos porazu od 3:1, Anel Ahmedhodžić je odigrao svih 90 minuta u Sheffield Unitedu i obavio svoj posao s solidnom izvedbom.

UPRAVO SE ČITA: United vodio na Stamford Bridgeu u 100. minuti, na kraju je izgubio!

Liverpool se povratio na vrh tabele Premier lige pobjedom, dok je Sheffield United ostao posljednji na tablici s malim izgledima za opstanak.