Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na Bilinom polju doživjela težak poraz od selekcije Portugala u okviru osmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i tako izgubila šanse da se direktno plasira na Euro. To će pokušati kroz baraž.

Portugal je slavio rezultatom 5-0 i ugasio nade Bosni i Hercegovini da kroz kvalifikacije može ostvariti plasman na veliko takmičenje. Već u petoj minuti utakmice, nakon što je Barišić igrao rukom u vlastitom šesnaestercu, Ronaldo je pogodio mrežu Šehića sa bijele tačke za 0-1. Isti igrač je u 22. minuti povisio na 0-2, a već u 25. bilo je 0-3. Strijelac trećeg pogotka bio je Bruno Fernandes.

Četvrti put Ibrahim Šehić je vadio loptu iz mreže u 32. minuti, kada je Cancelo postigao efektan pogodak. Joao Felix je postigao peti gol u finišu prvog poluvremena, a na asistenciju Otavija.

U drugom poluvremenu Savo Milošević je povukao reprezentaciju i igrao defanzivnije, kako ne bi doživio još veću blamažu. U igru su ušli Gazibegović, Hadžiahmetović i Hamulić u ranoj fazi drugog poluvremena.

Međutim, niti izmjene nisu donijele ništa novo na terenu. Portugal je jednostavno mnogo, mnogo kvalitetnija reprezentacija u ovom trenutku i od toga se ne može pobjeći.

Ostalo je 5-0, Portugal je zasluženo slavio, a BiH će imati još baraž kao šansu da se domogne smotre najboljih evropskih reprezentacija.