U 13. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Željezničar je slavio protiv FK Sloga Meridian rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo toga uzbudljivog. Plavi su teško uspijevali kreirati prave šanse.

Najbolja šansa u prvom poluvremenu viđena je u 40. minuti. Iz okreta je šutirao, a Elvir Trako je odbranio.

Na odmor se otišlo bez golova – 0:0.

Željezničar je bolje ušao u drugo poluvrijeme. Već u 51. minuti Andrija Drljo šutira, ponovo brani Trako.

Još bolju priliku ubrzo je imao Joseph Amoah. Nakon kornera uslijedila je gužva u šesnaestercu, a Amoah loptu šalje pored gola.

U 63. minuti Nedim Mekić šutira sa distance, lopta ide pored gola.

Željo se mučio, ali je u 79. minuti uspio stići do vodstva. Asistirao je Aleksandar Boljević, a rezervista Dženan Haračić je pogodio za 1:0. Samo nekoliko minuta prije toga, Haračić je ušao sa klupe.

Mogao je Haračić i do drugog gola u 89. minuti; nakon centaršuta Štilića, napadač Plavih je uhvatio volej, no gola nije bilo