Borac je jedini poraz ove sezone pretrpio upravo od Željezničara na Grbavici u 3. kolu PLBiH.

Fudbaleri Borca žele nastaviti svoju sjajnu seriju i u nedjelju na susretu protiv sarajevskog Željezničara, nakon što su izabranici Vinka Marinovića uvezali osam pobjeda, uslijedila je teška serija utakmica za igrače Borca. Taj niz prekinut je u duelu protiv Zrinjskog kada je meč u Banja Luci završio bez pogodaka, u narednom kolu savladali su Široki Brijeg sa 1:0, da bi u prošlom kolu na Koševu ispustili 3 boda u 95. minutu kada je Aničić pogodio za 1:1.

Susret je najavio trener Banjalučana, Vinko Marinović.

“Seriju derbija završavamo protiv ekipe Željezničara, koja nas je jedina pobijedila u ovom dijelu prvenstva, što govori da se radi o kvalitetnom sastavu. Mi iz utakmice u utakmicu igramo sve bolje, pogotovo derbije, tako da očekujem da odigramo na istom nivou. Iz mog trenerskog ugla, možda nam nedostaje da budemo mirniji i kvalitetniji u završnici. Ipak, vjerujem da će ova utakmica pokazati da smo u dobroj formi. Želimo da se revanširamo Željezničaru na porazu koji smo doživjeli u Sarajevu i da na pauzu odemo mirno i pripremimo se za završetak polusezone. Nadam se da ćemo uz pomoć naših navijača to i ostvariti”, poručio je Marinović, prenosi Mondo.

Kapiten Borca, Srđan Grahovac najavio je da će ovoga puta goste ispratiti kući bez ijednog boda.

“Očekuje nas stari poznanik, jedina ekipa koja nas je pobijedila i sigurno da neće biti lako. Nedjelja je, odličan termin, pred našim navijačima, koje bih ovom prilikom pozvao da dođu u što većem broju i podrže nas u posljednjoj utakmici ove polusezone kod kuće. Idealna je prilika da se svi zajedno skupimo, napravimo pravu domaćinsku atmosferu i ispratimo Željezničar kući bez bodova. Pristup je uvijek isti, znamo za koga i za šta igramo, tako da uvijek idemo na pobjedu bez obzira igrali kod kuće ili na strani”, rekao je Grahovac.

Susret u Banja Luci igra se u nedjelju od 15 sati i 15 minuta, a glavni arbitar ovog duela bit će Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora, prenosi N1.