Gonzalo Higuain odigrao je gotovo 800 utakmica u blistavoj karijeri i za momčadi Real Madrida, Juventusa, Napolija… i argentinsku reprezentaciju postigao ukupno više od 360 golova.

Od prošle godine je u mirovini, a okrenuo se novom sportu. Iako na nižim razinama, brzo je dokazao da i u njemu može biti uspješan.

Višestruki osvajač naslova u Španjolskoj i Italiji, finalist Lige prvaka i osvajač Europa lige te srebrni sa Svjetskog prvenstva 2014. godine počeo se baviti padelom.

Nogometnu karijeru završio je u Interu iz Miamija, a u tom gradu je ostao živjeti sa svojom obitelji. Većinu vremena provodi u njenom krugu, ali pronašao je vremena i za hobi kojim počeo i zarađivati, prenosi Index.

Nisu to milioni na koje je bio naviknut tijekom karijere nogometaša, više simbolične nagrade koje se daju pobjednicima lokalnih turnira. Jedan takav Higuain je osvojio u paru s Tarekom Dehamom te osvojio ček u iznosu od 300 dolara.