Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je gostovala selekciji Engleske na stadionu St James Park u Newcastleu. Ovo je bio prvi međusobni susret ove dvije selekcije u historiji. Engleska je slavila rezultatom 3-0, ali rezultat ne oslikava dešavanja na terenu. Dva pogotka Englezi su postigli u samom finišu utakmice.

Kada je puštena himna Bosne i Hercegovine stadionom je prolamalo “Jedna si jedina”, a nakon himne engleski navijači su počastili našu reprezentaciju aplauzom. Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a naša selekcija je na fenomenalan način zaustavljala opasne napade favorizovanog protivnika. Selektor BiH Sergej Barbarez odlično je posložio ekipu na terenu. Katić, Radeljić, Bičakčić, Gazibegović.. svi su oni sjajno odigrali defanzivu. Naravno, na golu je u svakoj situaciji odlično bio postavljen Vasilj.

Međutim, u nastavku je Engleska stigla do prednosti. Tahirović je skrivio penal, a Palmer pogodio sa bijele tačke početkom drugog poluvremena. Penal je dosuđen nakon provjere VAR-a, ali ostaje pitanje da li je prethodno bio prekršaj nad našim reprezentativcem. Ipak, odluka je donijeta i Engleska je stigla do prednosti. Do kraja susreta selekcija Engleske uspjela je postići još dva pogotka. U 85. minuti Alexander-Arnold je pogodio za 2-0, a samo dvije minute kasnije Kane je postigao gol za 3-0.

Selektor Bosne i Hercegovine Sergej Barbarez je očigledno odradio odličan posao i sjajno posložio reprezentativce na terenu, jer protiv viceprvaka Evrope odigrati ovakvu utakmicu, zaista je za pohvaliti i uprkos porazu.

Specijalizirani portal SofaScore je u našoj reprezentaciji najbolje ocijenio golmana Nikolu Vasilja sa ocjenom 7,2. Drugi najbolji na terenu bio je Stjepan Radeljić sa ocjenom 7,0 iako su ga mnogi osporavali u komentarima.

Solidnu partiju odigrali su i Armin Gigović, Anel Ahmedhodžić i Nikola Katić sa ocjenama 6,7.

Utakmica je odigrana pred 47.000 gledalaca. Našu reprezentaciju očekuje novi prijateljski susret protiv Italije 9. juna.