U šestom kolu španske La Lige na stadionu Wanda Metropolitano madridski derbi odigrali su Atletico i Real, a domaći tim je pred svojim navijačima slavio pobjedu rezultatom 3-1.

Atletico je do pobjede stigao na krilima sjajno raspoloženog Alvara Morate. Morata je postigao dva pogotka, a zanimljivo da su sva tri postignuta glavom.

Morata je u četvrtoj minuti doveo Atletico u prednost, a već u 18. bilo je 2-0. Griezmann je pronašao put do mreže Reala nakon ubačaja Nigueza.

Igrala se 35. minuta kada je Real Madrid smanjio na 2-1 pogotkom Kroosa, ali je na samom početku drugog poluvremena Morata svojim drugim pogotkom ponovo udvostručio prednost Jorgandžija.

Nije Real uspio do kraja susreta niti smanjiti rezultat i pored nekoliko prilika koje je imao.